450 Off Road Sport Racing Motorcykel
SHR-450 har klare og glatte linjer. Hele køretøjet anvender enkelt cylinder, vandkølet, firetakts, fire ventiler, overliggende knast, balanceakseltype, hvilket reducerer vægten af hele køretøjet med omkring 1100 gram.
Send forespørgsel
Produkt introduktion
Mange venner køber terrængående køretøjer, fordi de gerne vil opleve en mere spændende køreoplevelse gennem mere komplekse vejforhold, og samtidig minimere udgifterne til vedligeholdelse og reservedelsskader. Denne vandkølede motocrosscykel kan opfylde alle dine krav.
Dette er en meget god vandkølet motocrosscykel, han har enkelt cylinder, vandkølet, firetakts, fireventiler, overliggende knast, balanceaksel type.
| Standard konfiguration | |
| motor ZS172MM | NC450 enkelt cylinder, vandkølet, firetakts, fire ventiler, overliggende knast, balanceaksel type |
| forskydning | 449 ml |
| Bore×Slagtilfælde | 94,5*64 mm |
| Maks. Power | 30/8000kW/R/MIN |
| Maks. drejningsmoment | 37/7000kW/R/MIN |
| Kompressions forhold | 11.2:1 |
| Smøremetode | Force-Feed&Splash |
| Koblingstilstand | Mannual Wet Multi-Plate |
| Gearskiftetilstand | Constant Mesh, 2-trins transmission, 6 gearskift |
| Tændingstilstand | Kapacitiv energilagringstype |
| Starttilstand | Elektrisk & Kick |
| Ramme | Højstyrke stålrørsramme |
| Ratstamme | CNC letvægts ratstamme med høj styrke |
| Lyddæmper | Enkelt bagtrykslydpotte i rustfri aluminiumslegering |
| Front støddæmpere | Øvre og nedre, dobbelt endejustering fortykket front støddæmper 54#-60# |
| Støddæmpere bagpå | Øvre og nedre, dobbelt endejustering fortykket bagluftstøddæmper |
| Skivebremse foran | Dobbelt stempelpumpe Hydraulisk forbremsesystem |
| Skivebremse bag | Enkeltstempelpumpe hydraulisk bagbremsesystem |
| Forgafler | Bladstyrke aluminiumsgafler |
| Kant | KKE7 serie højstyrke aluminiumslegering ring CNC tromle kerne rustfrit stål eger rustfrit stål møtrik |
| Dæk | Front 80/100-21 Bag 100/90-18 |
| Batteri | Lithium batteri 12V3AH |
| Længde bredde højde | 2180mm * 900mm * 1280mm |
| Frihøjde | 330 mm |
| Sædehøjde | 950 mm |
| Brændstoftankvolumen | 11L |
| Hjulbase | 1490 mm |
| Køreklar vægt | 120 kg |
Populære tags: 450 Off Road Sport Racing Motorcykel, Kina 450 Off Road Sport Racing Motorcykel producenter, leverandører, fabrik
Et par af
N911-En terrængående racercykelDu kan også lide
Send forespørgsel












