300 terrængående motorcykel
Zongshen NB300 har klare og glatte linjer. Hele køretøjet anvender enkeltcylindret firetakts, vandkølet, overliggende knast, skråtstillet topstykke, fire-ventils, seks-gears balanceaksel, hvilket reducerer vægten af hele køretøjet med omkring 1100 gram.
Send forespørgsel
Produkt introduktion
Mange venner køber terrængående køretøjer, fordi de gerne vil opleve en mere spændende køreoplevelse gennem mere komplekse vejforhold, og samtidig minimere udgifterne til vedligeholdelse og reservedelsskader. Denne vandkølede motocrosscykel kan opfylde alle dine krav.
Dette er en meget god vandkølet motocrosscykel, han har firetakts, vandkølet, overliggende knast, skråtstillet topstykke, fire-ventils, seks-gears balanceaksel.
| Standard konfiguration | |
| Motor | Zongshen NB300 enkeltcylinder, firetakts, vandkølet, overliggende knast, skråtstillet topstykke, fire-ventil, seks-gears balanceaksel |
| Forskydning | 279,5 ml |
| Bore×Slagtilfælde | 74×65 |
| Maks. Power | 18,5/8500kw/(r/min) |
| Maks. drejningsmoment | 23/7000 N.m/(r/min) |
| Kompressions forhold | 10.7:1-11.3:1 |
| Smøremetode | Trykstænk |
| Koblingstilstand | Manuel våd multiplade type |
| Gearskiftetilstand | Konstant mesh to-trins transmission seks-trins transmission |
| Tændingstilstand | Kapacitiv energilagringstype |
| Starttilstand | Elektrisk start |
| Ramme | Højstyrke stålramme |
| Ratstamme | CNC højstyrke letvægtsratstamme |
| Lyddæmper | Bagtrykspakke af aluminiumslegering |
| Front støddæmpere | Op og ned to-vejs justerbar fed støddæmper foran 54 φ- sixty φ |
| Støddæmpere bagpå | Op og ned to-vejs justerbar airbag, fed bagstøddæmpning |
| Skivebremse foran | Dobbelt stempelpumpe hydraulisk forbremsesystem |
| Skivebremse bag | Enkeltstempelpumpe hydraulisk bagbremsesystem |
| Forgafler | Højstyrke fladgaffel af aluminiumslegering |
| Kant | Højstyrke aluminiumslegering Ring Højstyrke aluminiumslegering tromlekerne |
| Dæk | Yuanxing dæk for 90/100-21 bag 120/90-18 |
| Længde bredde højde | 2170mm*810mm*1300mm |
| Frihøjde | 290 mm |
| Sædehøjde | 950 mm |
| Brændstoftankvolumen | 8L |
| Hjulbase | 1490 mm |
| Køreklar vægt | 120 kg |
Populære tags: 300 Off Road Motor Motorcykel, Kina 300 Off Road Motor Motorcykel producenter, leverandører, fabrik
Du kan også lide
Send forespørgsel











