Bedste terrængående motorcykel
Wolf NC250 har klare og glatte linjer. Hele køretøjet anvender ZONGSHEN NC250 SOHC, væskekøling, 4-takts. 4-ventiler, seks gearskiftebalanceaksel, som reducerer vægten af hele køretøjet med omkring 1100 gram.
Send forespørgsel
Produkt introduktion
Mange venner køber terrængående køretøjer, fordi de gerne vil opleve en mere spændende køreoplevelse gennem mere komplekse vejforhold, og samtidig minimere udgifterne til vedligeholdelse og reservedelsskader. Denne vandkølende motocrosscykel kan opfylde alle dine krav.
Dette er en meget god vandkølende motocrosscykel, han har 4 takt, elektrisk start meget god dæmpning og bremsning.
| Standard konfiguration | |
| Motor | ZONGSHEN NC250 SOHC, væskekøling, 4-takts. 4 ventiler, seks gearskift balanceaksel |
| Forskydning | 249,6 ml |
| Bore×Slagtilfælde | 77×53.6 |
| Maks. Power | 19/9000kW/R/MIN |
| Maks. drejningsmoment | 22/7000 N.m/r/min |
| Kompressions forhold | 11.6:1 |
| Smøremetode | Force-Feed&Splash |
| Koblingstilstand | Mannual Wet Multi-Plate |
| Gearskiftetilstand | Constant Mesh, 2-trins transmission, 6 gearskift |
| Tændingstilstand | Kapacitiv energilagringstype |
| Starttilstand | Elektrisk & Kick |
| Ramme | Ramme af aluminiumslegering |
| Ratstamme | CNC letvægtHøj styrke dobbeltlagsratsøjle |
| Lyddæmper | Dobbelt lyddæmper i rustfrit stål aluminiumslegering |
| Front støddæmpere | FAST dobbelt teleskopkammer foran støddæmper |
| Støddæmpere bagpå | FAST dobbelt teleskopkammer bagstøddæmper |
| Skivebremse foran | Dobbelt stempelpumpe Hydraulisk forbremsesystem |
| Skivebremse bag | Enkeltstempelpumpe hydraulisk bagbremsesystem |
| Forgafler | Bladstyrke aluminiumsgafler |
| Kant | Kvalitet 7075 højstyrke aluminiumslegering fælg, CNC tromle kerne, rustfrit stål eger |
| Dæk | MAXXIS, Front 80/100-21 Bag 110/90-19 MAXXIS, Front 80/100-21 Bag 110/90-18(Valgfri) |
| Batteri | Lithium batteri 12V3AH |
| Længde bredde højde | 2165mm * 802mm * 1225mm |
| Frihøjde | 315 mm |
| Sædehøjde | 940 mm |
| Brændstoftankvolumen | 6.5L |
| Hjulbase | 1460 mm |
| Køreklar vægt | 113 kg |
Populære tags: bedste off road motorcykel, Kina bedste off road motorcykel producenter, leverandører, fabrik
Et par af
300 terrængående motorcykelDu kan også lide
Send forespørgsel











