SHR-450 terrængående terræncykler til salg
N911 har klare og glatte linjer. Hele køretøjet anvender ZONGSHEN NC250, DOHC, Liquid Cooling, Four Stroke, Four Vavle, Six Gearshift Balance Shaft, hvilket reducerer vægten af hele køretøjet med omkring 1100 gram.
Send forespørgsel
Produkt introduktion
Mange venner køber terrængående køretøjer, fordi de gerne vil opleve en mere spændende køreoplevelse gennem mere komplekse vejforhold, og samtidig minimere udgifterne til vedligeholdelse og reservedelsskader. Denne luftkølende motocrosscykel kan opfylde alle dine krav.
Dette er en meget god vandkølet motocrosscykel, han har ZONGSHEN NC250, DOHC, Liquid Cooling, Four Stroke, Four Vavle, Six Gearshift Balance Shaft.
| Standard konfiguration | |
| Motor | ZONGSHEN NC250, DOHC, Væskekøling, Firtakts, Fire Vavle, Seks gearskifte balanceaksel |
| Forskydning | 249,6 ml |
| Bore×Slagtilfælde | 77×53.6 |
| Maks. Power | 19/9000kw/r/min |
| Maks. drejningsmoment | 22/7000 N.m/r/min |
| Kompressions forhold | 11.6:1 |
| Smøremetode | Force-Feed&Splash |
| Koblingstilstand | Mannual Wet Multi-Plate |
| Gearskiftetilstand | Constant Mesh, 2-trins transmission, 6 gearskift |
| Tændingstilstand | Kapacitiv energilagringstype |
| Starttilstand | Elektrisk & Kick |
| Ramme | Højstyrke aluminiumsramme |
| Ratstamme | CNC Light WeightHigh Strength Ratstamme |
| Lyddæmper | Dobbelt lyddæmper i rustfrit stål aluminiumslegering |
| Front støddæmpere | FAST dobbelt teleskopkammer foran støddæmper |
| Støddæmpere bagpå | HURTIG Støddæmper bag |
| Skivebremse foran | Dobbelt stempelpumpe Hydraulisk forbremsesystem |
| Skivebremse bag | Enkeltstempelpumpe hydraulisk bagbremsesystem |
| Forgafler | Bladstyrke aluminiumsgafler |
| Kant | Kvalitet 7075 højstyrke aluminiumslegering fælg, CNC tromle kerne, rustfrit stål eger |
| Dæk | MAXXIS, Front 80/100-21 Bag 110/90-19 MAXXIS, Front 80/100-21 Bag 110/90-18(Valgfri) |
| Batteri | Lithium batteri 12V6AH |
| Længde bredde højde | 2160mm*805mm*1250mm |
| Frihøjde | 300 mm |
| Sædehøjde | 940 mm |
| Brændstoftankkapacitet | 7L |
| Hjulbase | 1460 mm |
| Køreklar vægt | 116 kg |
Populære tags: SHR-450 Off Road Dirt Bikes For Sales, Kina SHR-450 Off Road Dirt Bikes For Sales producenter, leverandører, fabrik
Du kan også lide
Send forespørgsel














