Produkt beskrivelse:
Virksomhedens 2-takts encylindrede opretstående offroad-motorcykel har højere ydeevne i samme type og er let i vægt og overkommelig og har stor konkurrenceevne. Motoren på denne motorcykel anvender en 2-takts encylindret metode og er udstyret med et mere effektivt brændstofindsprøjtningssystem. Den er udstyret med en række gearkasser, som kan opfylde kravene til forskellige terrængående motorcykler og har stærkere kraftydelse og mere sikker og pålidelig ydeevne.
| Motor: | Longxin MT250 motor, enkeltcylindret, lodret, totakts, |
| Forskydning (ml) | 224 |
| Bore×Slagtilfælde | 66.8×64 |
| Maks. effekt: kw/(r/min) | 20kw/8000 |
| Maks. drejningsmoment: Nm/(r/min) | 25N·m/7500 |
| Kompressionsforhold(ε) | 6.5:1 |
| Brændstofforsyningstilstand: | karburator |
| Koblingstilstand | Fem grupper af syv plade våd kobling |
| Gearskiftetilstand | Internationalt sjette gear |
| Tændingstilstand | Elektronisk tænding CDI |
| Køletilstand | Vandkøling |
| Starttilstand: | El- og kickstart |
| Ramme | Højstyrke stålramme |
| Ratstamme | CNC letvægts ratstamme med høj styrke |
| Lyddæmper | Bagtrykspakning af aluminiumslegering |
| Front støddæmpere | Op og ned tovejs justerbar fed støddæmper foran 54φ- 60φ |
| Støddæmpere bagpå | Øvre og nedre to-vejs justerbare airbags er fortykkede for stødabsorbering |
| Skivebremse foran | Dobbelt stempelpumpe hydraulisk forbremsesystem |
| Skivebremse bag | Enkeltstempelpumpe hydraulisk bagbremsesystem |
| Forgafler | Blade højstyrke fladgaffel af aluminiumslegering |
| Kant | 7 serie højstyrke aluminiumslegering ring, CNC tromle kerne, rustfri stål eger |
| Dæk | Zhengxin mærke foran 80 / 100-21 bag 110 / 100-18 |
| Batteri | Lithium batteri 12V3AH |
| Længde bredde højde | 2180mm*900mm*1280mm |
| Frihøjde | 330 mm |
| Sædehøjde | 950 mm |
| Brændstoftankkapacitet | 11L |
| Hjulbase | 1490 mm |
| Køreklar vægt | 110 kg |
Produktfordele:
1. Motoren på denne motorcykel er en 2-takts enkeltcylinder, der bruger LongXin MT250-motorteknologi, som har højere ydeevne, stærkere kraft og bedre brændstofforbrugseffektivitet.
2. Ved at bruge avanceret brændstofindsprøjtningsteknologi har den en sikrere og mere pålidelig ydeevne, kan effektivt forbedre brændstofforbruget og give motorcykelpassagerer en mere bekymringsfri oplevelse.
3. På basis af originalen er det øverste topstykke tilføjet for at give mere ventilkontrolplads. Samtidig med at det giver mere kraft til motoren, forbedrer det også motorens evne til at modstå tørhed og varme og forbedrer effektivt motorens brændstofforbrug.
4. Brugen af en række gearkasser kan opfylde de forskellige brugsbetingelser for terrængående motorcykler. For offroad-motorcykelpassagerer er det mere bekvemt at justere gearkasseforholdet for at imødekomme behovene ved forskellige vejforhold.
5. Brugen af letvægtsmaterialer reducerer motorcyklens vægt i høj grad, gør den lettere at bruge, øger komforten og sikkerheden ved kørsel, sparer den tunge vægt og reducerer passagerernes arbejdsintensitet.






Populære tags: mt250, Kina mt250 producenter, leverandører, fabrik
Et par af
250 Off Road Legal Dirt BikeNæste
250cc motorcykelDu kan også lide
Send forespørgsel















